Europe and the Global World: The Future of (Free) Trade, 2.11. 2017

CES spoluorganizoval panelovou diskusi, ve které bude debatován vývoj evropského a globálního přístupu k volnému obchodu. Otázkami k diskusi byly:

Jak se současné dění promítá do obchodní politiky Evropské unie?

Jakým směrem se bude liberalizace obchodu ubírat a jakou roli v ní EU bude hrát?

S jakými geopolitickými faktory musíme v příštích letech počítat?

V panelové diskusi vystoupily náměstek ministra průmyslu a obchodu Vladimír Bärtl, Dita Charanzová, poslankyně Evropského parlamentu (ALDE), Aleš Chmelař, státní tajemník pro evropské záležitosti, Úřadu vlády ČR,  Jonathan Faull, bývalý ředitel DG pro vnitřní trh a služby, Siri Ellen Sletner, velvyslankyně Norska. Diskusi vedl Ivan Hodáč.

Diskuzi organizuvalo Centrum evropských studií VŠE, Zastoupení Evropské komise v ČR a Aspen Institute CE ve spolupráci s Eurocentrem Praha a College of Europe.

17:30 – 19:00            Akademický klub

Otevření akce

Jarolím Antal, ředitel Centra evropských studií FMV VŠE

Dana Kovaříková, pověřená vedoucí Zastoupení Evropské komise v České republice

Panelová diskuse

Vladimír Bärtl, náměstek ministra průmyslu a obchodu,

Aleš Chmelař, státní tajemník pro evropské záležitosti, Úřad vlády ČR

Dita Charanzová, poslankyně Evropského parlamentu (ALDE),

Jonathan Faull, bývalý generální ředitel pro vnitřní trh a služby Evropské komise,

E.Siri Ellen Sletner, velvyslankyně Norského království v ČR.

Moderuje: Ivan Hodač, president Aspen Institute CE.