CES hrdým partnerem letní školy Antall József Summer School v Budapešti

Centrum evropských studií FMV VŠE se podílelo na organizaci tradiční letní školy organizované think-thankem Antal József Knowledge Centre sídlící 1-11. července v Budapešti. CES na letní školy zastupoval ředitel Jarolím Antal, který moderoval panel „Vztahy Německa a Střední Evropy“ ve kterém vystoupil prezident Maďarsko-německé hospodářské komory (AHK) Gabriel A. Brennauer a výzkumný pracovník Institutu mezinárodních vztahů a obchodu Támás Levente Molnár.

Projekt Antall József Summer School byl zahájen v roce 2013. Jde o intenzivní dvanáctidenní program zaměřený na jedno z nejdůležitějších regionálních partnerství v Evropě, visegrádskou spolupráci. Prostřednictvím tradičních a interaktivnějších forem vzdělávání, včetně přednášek, workshopů, debat, diskusí u kulatého stolu a krátkých školení, poskytuje série akcí pořádaná každoročně hlubokou analýzu historie visegrádské spolupráce, ekonomiky, energetické politiky, zahraniční a bezpečnostní politiky, a politiku udržitelného rozvoje, jakož i činnosti související s mezinárodním obchodem a inovacemi.

Projekt podpořil Mezinárodní visegrádský fond.