Tým
Jarolím Antal
ředitel Centra evropských studií FMV VŠE
Josef Bič
spoupracovník CES a šéfredaktor časopisu World Economy and Policy
Mgr. Jarolím Antal Ph.D. jarolim.antal(at)vse.cz
Jarolím Antal vystudoval politologii na Univerzitě sv. Cyrila a Metoda v Trnavě na Slovensku. Během studií strávil rok na Institutu mezikulturních a mezinárodních studií na univerzitě v Brémách. V roce 2010 byl stipendistou programu Německého spolkového sněmu, (Internationales Parlaments-Stipendium) v rámci kterého působil 5 měsíců jako spolupracovník v kanceláři poslance Franka Schäfflera v Berlíně. Mezi léty 2010 – 2011 a později v roce 2013 působil jako výzkumný asistent na Fakultě mezinárodních vztahů Vysoké školy ekonomické v Praze. Zde se podílel na výzkumné záměru „Governance v kontextu globalizované ekonomiky a společnosti“ a také na projektech Centra evropských studií VŠE. V roce 2012 byl hostujícím výzkumníkem na School of Advanced International Studies (SAIS), Johns Hopkins University ve Washingtonu DC kde prováděl výzkum v rámci doktorského studia. Titul Ph.D získal v oboru evropských studií / mezinárodních ekonomických vztahů na FMV VŠE obhajobou disertační práce Transatlantické ekonomické vztahy v měnící se prostředí světové ekonomiky. Jeho současný výzkum je zaměřen na ekonomické vztahy mezi EU a USA a transatlantické partnerství v širším kontextu světové ekonomiky.
V současnosti je výkonným ředitelem Centra evropských studií na VŠE v Praze. Mimo jiné se angažuje i jako vyučující na katedře mezinárodních ekonomickýh vztahů FMV VŠE, kde vyučuje kurzy v rámci specializace Evropská ekonomická integrace.
V období únor-duben 2022 byl na výzkumném pobytu na St. Antony’s College, University of Oxford ve Velké Británii.
Ing. Josef Bič, Ph.D. josef.bic(at)vse.cz
Ing. Josef Bič, Ph.D. je odborným asistentem na Katedře mezinárodních ekonomických vztahů a zástupcem její vedoucí. V roce 2010 získal doktorát v oboru Evropská studia, když obhájil disertační práci na téma Konkurenceschopnost jako základ ekonomické governance v Evropské unii. Přednáší v kurzech Hospodářské politiky a ekonomiky EU a Politiky EU. Vede rovněž semináře v kurzu Regionální trhy v globální perspektivě. Jeho publikační činnost je zaměřena na aktuální výzvy evropské integrace a členských zemí EU s důrazem na hospodářsko-politické a vnější ekonomické aspekty evropské integrace. V roce 2017 byl u vzniku studentského spolku European Horizons na FMV VŠE jako odborný supervisor. Na katedře se věnuje zejména doktorskému studiu. V letech 2019 a 2020 byl členem řešitelského týmu projektu TA ČR s názvem Zacílení investiční podpory v ČR s ohledem na předpokládané dopady technologických změn. V roce 2020 byl členem řešitelské týmu projektu TAČR s názvem Nastavení koordinačního mechanismu v rámci předsednictví v Radě EU: přípravy a průběh z pohledu vybraných členských států, získané zkušenosti a doporučení pro CZ PRES 2022.
Je spolupracovníkem CES a šéfredaktorem časopisu World Economy and Policy.