Termíny

1.7.2018 - 31.8.2018 - Hlavní prázdniny

17.9.2018 - 14.12.2018 - Výuka v zimním semestru 2018/2019

27.9.2018 - Děkanský den

Více... »

Hledat
Pokročilé hledání
Jsme v EU, buďme v obraze 1 a 2

Jsme v EU

Projekt "Jsme v EU, buďme v obraze" zaměřený na zlepšení a modernizaci výuky o Evropské unii na gymnáziích vznikl v CES v roce 2006. Byl uskutečněn díky finanční podpoře Odboru pro informování o evropských záležitostech Úřadu vlády ČR v rámci Koncepce informování o evropských záležitostech a podpoře Konrad-Adenauer-Stiftung.

Záměrem projektu bylo vytvořit komplexní podklad pro výuku evropské integrace, který by poskytoval nejen texty věnované stěžejním tématům evropské integrace, ale i další inspiraci a návrhy pro práci ve výuce: otázky, cvičení, webové aktivity, křížovky, vyhledávání, doplňování.

Graficky atraktivní publikace, která byla vydána koncem roku 2006, je využitelná ve stávajících předmětech (např. v základech společenských věd nebo dějepise). Naším hlavním cílem ovšem bylo iniciovat vznik specializovaných volitelných seminářů věnovaných evropským záležitostem, které se dané problematice mohou věnovat ve větší míře. I když se prioritní cílovou skupinou projektu stali studenti a pedagogové gymnázií, je publikace využitelná i na jiných typech škol, na obchodních akademiích a dalších středních školách ekonomického i jiného zaměření.

Hlavní výstupy projektu - 2006

V roce 2008 jsme v souvislosti s připravovaným předsednictvím ČR v Radě EU připravili pokračování projektu pod názvem "Jsme v EU, buďme v obraze 2: Bariéry konkurenceschopnosti."

Odbor informování o evropských záležitostech Úřadu vlády ČR vypsal na počátku roku 2008 grantové řízení na podporu informování o Evropské unii v České republice. Projekt CES “Jsme v EU, buďme v obraze 2: Bariéry konkurenceschopnosti” byl vybrán na prvním místě a realizován v průběhu roku 2008.

Hlavní výstupy projektu - 2008

  • Pracovní sešit Jsme v EU, buďme v obraze 2: Bariéry konkurenceschopnosti, který byl distribuován (3600 ks) na téměř 500 vzdělávacích institucí v celé ČR. Obsah je součástí našeho informačního portálu, který naleznete zde.
  • Odborná monografie Bariéry konkurenceschopnosti, která je dostupná v tištěné podobě a v elektronické podobě ji můžete nalézt zde.
  • Nové kapitoly v internetovém portálu Jsme v EU, buďme v obraze, který naleznete zde.

Bariéry Pracovní sešit