Diskuse s V. Jourovou: Fenomén fake news a úniky dat ze sociálních sítí. Jak je EU na tyto výzvy připravena? 10.5.

10.5.2018 13:00

Centrum evropských studií VŠE a European Horizons při VŠE pořádalo za podpory Zastoupení Evropské komise v ČR diskuzi s komisařkou Jourovou na téma "Fenomén fake news a úniky dat ze sociálních sítí. Jak je EU na týto výzvy připravena?". Diskuze moderovaná Martinem Vokálkem se konala 10. května od 13:00 na půdě Vysoké škole ekonomické v Praze v RB 213.

Nedávné události kolem aféry společností Facebook a Cambridge Analytica ukázaly, jak velkou roli v dnešní době hrají média a sociální sítě v rozhodovacím procesu. Je EU na tuto výzvu připravena? Blíží se doba post-demokratická? Jaké jsou možnosti ochrany uživatelů na sociálních sítí a jak můžeme přispět k rozvoji lépe informované společnosti bez obavy z manipulace a zneužití dat? O těchto témátech diskutovali s Věrou Jourovou, komisařkou pro spravedlnost, ochranu spotřebitelů a otázky rovnosti pohlaví Evropské komise studenti VŠE a další hosté.