Termíny

1.7.2018 - 31.8.2018 - Hlavní prázdniny

17.9.2018 - 14.12.2018 - Výuka v zimním semestru 2018/2019

27.9.2018 - Děkanský den

Více... »

Hledat
Pokročilé hledání
Pozvánka: Pražské dny evropského práva – trochu jiná konference, 7-8.6. 2018

Související stránky

7.6.2018 13:00

Pražské dny evropského práva – trochu jiná konference

7.-8. června 2018 proběhnou v Praze Pražské dny evropského práva – první ročník konference o aktuálním vývoji v právu EU. Je nám velkou ctí, závazkem i znamením důvěry, že hlavním řečníkem konference bude Koen Lenaerts, předseda Soudního dvora EU.

Cílem Pražských dnů evropského práva je poskytnout odborně-praktický vhled do aktuálního vývoje v šesti vybraných oblastech práva EU. Koncept konference je méně obvyklý: ani monotématická analýza jednoho problému, ani všehochuť v rámci jednoho oboru. Jde o prakticky koncipovanou konferenci, na níž budou profesionálům pracujícím s právem EU přednášet špičkoví evropští profesoři i odborníci z praxe.

Pro první ročník 2018 jsme vybrali tyto aktuální oblasti: Brexit, volný pohyb osob, azyl a migrace, soutěžní právo, vnější vztahy a duševní vlastnictví. Tyto oblasti, stejně jako výběr řečníků byly konzultovány s evropskými partnery, mj. s Europäische Rechtsakademie – thinktankem Evropského parlamentu. Počítáme s tím, že volbu oblastí evropského práva pro příští ročník bude zvolen i s přihlédnutím k přáním letošních účastníků – budete si obsah modelovat podle sebe. Součástí konference bude i prodejní výstava zásadních publikací o evropském právu.

Jde o konferenci mezinárodní, zvát budeme do Prahy odborníky z celé Evropy, takže i navazování kontaktů bude bonusem pro její účastníky. Přednášky budou v angličtině, tlumočení do češtiny bude zajištěno, projeví-li o to dostatečný počet účastníků zájem. Podrobnosti a registraci najdete na www.eulawprague.eu.