Europe and the Global World: The Future of (Free) Trade, 2.11. 2017

2.11.2017 17:30

CES si Vás dovoluje pozvat na panelovou diskusi, ve které bude debatován vývoj evropského a globálního přístupu k volnému obchodu. Jak se současné dění promítá do obchodní politiky Evropské unie? Jakým směrem se bude liberalizace obchodu ubírat a jakou roli v ní EU bude hrát? A s jakými geopolitickými faktory musíme v příštích letech počítat?

Vystoupí náměstek ministra průmyslu a obchodu Vladimír Bärtl, Dita Charanzová, poslankyně Evropského parlamentu (ALDE), Aleš Chmelař, státní tajemník pro evropské záležitosti, Úřadu vlády ČR,  Jonathan Faull, bývalý ředitel DG pro vnitřní trh a služby, Siri Ellen Sletner, velvyslankyně Norska. Diskusi povede Ivan Hodáč. Pracovním jazykem je angličtina. Simultánní tlumočení bude zajištěno. Na závěr jste zváni na sklenku vína.

Registraci na panelovou diskusi naleznete zde

Diskuzi organizuje Centrum evropských studií VŠE, Zastoupení Evropské komise v ČR a Aspen Institute CE ve spolupráci s Eurocentrem Praha a College of Europe.

17:30 - 19:00            Akademický klub

Otevření akce

Jarolím Antal, ředitel Centra evropských studií FMV VŠE

Dana Kovaříková, pověřená vedoucí Zastoupení Evropské komise v České republice

Panelová diskuse

Vladimír Bärtl, náměstek ministra průmyslu a obchodu,

Aleš Chmelař, státní tajemník pro evropské záležitosti, Úřad vlády ČR

Dita Charanzová, poslankyně Evropského parlamentu (ALDE),

Jonathan Faull, bývalý generální ředitel pro vnitřní trh a služby Evropské komise,

E.Siri Ellen Sletner, velvyslankyně Norského království v ČR.

Moderuje: Ivan Hodač, president Aspen Institute CE.