13.2.2017 - 12.5.2017 - Výuka v letním semestru 2016/2017

26.4.2017 - Rektorský den

Atraktivní Evropa pro mladé: Diskuse s V. Jourovou a M. Dlabajovou

17.2.2017 09:30

Dne 17. února 2017 vystoupí na VŠE eurokomisařka pro spravedlnost, spotřebitelé a rovnost žen a mužů, Věra Jourová a spolu s Martinou Dlabajovou (europoslankyní ALDE) budou hovořit o současných tématech, které se vztahují zejména na budoucnost mladých v Evropě.

Češi mají k Evropské unii a k politice obecně dlouhodobě spíše skeptický postoj. Průzkumy veřejného mínění sice ukazují, že mladí lidé projevují s fungováním EU vyšší míru spokojenosti, ale s přibývajícím věkem skepse vůči Unii roste. Stejně tak nejvyšší míru hrdosti na evropské občanství vyjadřují nejmladší ročníky, konkrétně lidé ve věku 15 až 19 let. S narůstajícím věkem respondentů pak tento pocit postupně klesá.

Jak to vidíte Vy? Kolik toho o EU doopravdy víte? Co byste na ní změnili a proč? Proč EU (ne)máte rádi? Dokážete si své názory obhájit před samotnými zástupcí EU?

Diskusi moderuje ředitel Centra evropských studií VŠE, Jarolím Antal.

Akce se koná 17. února od 9:30 hod v místnosti RB209.

Více informací a registrace zde

Bez názvu

Diskusi pro studenty pořádá Centrum evropských studií VŠE, studentský spolek Junior Diplomat Initiative a Institut pro politiku a společnost a Zastoupení Evropské komise v Praze.