29.9.2017 - Děkanský den

17.11.2017 - Státní svátek

Mimosemestrální kurz „Iran in the International System: Past and Present“

Centrum evropských studií VŠE ve spolupráci se Střediskem mezinárodních studií J. Masaryka Vás zvou na mimosemestrální kurz Iran in the International System: Past and Present. V ISIS ho naleznete pod identem 2SM634. Přednášet bude Dr. Claudia Castiglioni z Milánské univerzity. Kurz se uskuteční v prvním říjnovém týdnu.

Dr. Castiglioni získala doktorát v dubnu 2011 v oboru Světové dějiny na univerzitě ve Florencii obhajobou disertační práce věnované americko-íránským vztahům v šedesátých letech.

Od prosince 2009 byla odbornou asistentkou na univerzitě ve Florencii, od ledna do června 2011 výzkumnou pracovnicí na Woodrow Wilson International Center for Scholars ve Washingtonu DC. V roce 2012 byla hostujícím výzkumným pracovníkem na Centru pro transatlantické vztahy, SAIS, Johns Hopkins University ve Washingtonu DC.

Ve svém výzkumu se věnuje americké zahraniční politice na Blízkém východě v poválečném období, obecněji účasti západních států v regionu Blízkého Východu.